When I was older, it was not appropriate to work part-time, so I thought of doing some small business. Snacks are the fastest to recycle, well, just learn to red snacks!
In the fast hand brushed to the video of the pot cake, added the master's WeChat, the master said that he wanted to learn to pay 150 yuan, I thought it was tuition, thinking that it was cheap to pay immediately, the master said to arrange the delivery immediately after receiving the payment, hey! How is to arrange the delivery, ask the master, the master told me, 150 yuan is the material cost of practicing the pot cake, the tuition fee is 450 yuan, you still have to pay 450 yuan to learn, tell you two methods, after learning two or three days can return to the cost, wow! Quilted!
When I received the materials after some unwilling, I do not pay tuition I search on the Internet, from the vibrato brush to the fast hand and then to the headlines, watched hundreds of videos, the dosage ratio is basically the same, feel a bit of a spectrum on the hands-on operation! 200g of pot powder, 260g of water, 50g of sugar, step by step according to the instructions, steaming for 15 minutes, and finally naturally cooled, the finished product is baked!

I tasted it myself, some Q bullets, I don't know if I can get out of the division?
Dear friends, can you get your approval for self-study without spending tuition fees? Welcome to leave me a message! Thank you!