Friends guess how much this pile of fruit costs? 10 dragon fruits and 15 pieces of jackfruit are about the money for a fast food. Don't sell Guanzi, a total of 20 yuan, is it worth it? I go to the dish in the morning
Friends guess how much this pile of fruit costs? 10 dragon fruits and 15 pieces of jackfruit are about the money for a fast food.
Don't sell Guanzi, a total of 20 yuan, is it worth it? In the morning, when I went to the market to buy vegetables, I saw that it was marked with 30 yuan (10 dragon fruits + 15 pieces of jackfruit), considering that it was inconvenient to bring it into the market to buy vegetables, because it was a bit heavy, I wanted to come out and buy it again.
When I finished buying vegetables and leaving the market, I saw that the merchant changed 30 yuan to 20 yuan, and I decided to start. Oh, did a budget housewife!
Do friends think it's worth it? Welcome to leave a message to discuss together! #我要上微头条 #
Friends guess how much this pile of fruit costs? 10 dragon fruits and 15 pieces of jackfruit are about the money for a fast food. Don't sell Guanzi, a total of 20 yuan, is it worth it? I go to the dish in the morning
Friends guess how much this pile of fruit costs? 10 dragon fruits and 15 pieces of jackfruit are about the money for a fast food. Don't sell Guanzi, a total of 20 yuan, is it worth it? I go to the dish in the morning
Friends guess how much this pile of fruit costs? 10 dragon fruits and 15 pieces of jackfruit are about the money for a fast food. Don't sell Guanzi, a total of 20 yuan, is it worth it? I go to the dish in the morning
Friends guess how much this pile of fruit costs? 10 dragon fruits and 15 pieces of jackfruit are about the money for a fast food. Don't sell Guanzi, a total of 20 yuan, is it worth it? I go to the dish in the morning
Friends guess how much this pile of fruit costs? 10 dragon fruits and 15 pieces of jackfruit are about the money for a fast food. Don't sell Guanzi, a total of 20 yuan, is it worth it? I go to the dish in the morning
Friends guess how much this pile of fruit costs? 10 dragon fruits and 15 pieces of jackfruit are about the money for a fast food. Don't sell Guanzi, a total of 20 yuan, is it worth it? I go to the dish in the morning
Friends guess how much this pile of fruit costs? 10 dragon fruits and 15 pieces of jackfruit are about the money for a fast food. Don't sell Guanzi, a total of 20 yuan, is it worth it? I go to the dish in the morning
Friends guess how much this pile of fruit costs? 10 dragon fruits and 15 pieces of jackfruit are about the money for a fast food. Don't sell Guanzi, a total of 20 yuan, is it worth it? I go to the dish in the morning
Friends guess how much this pile of fruit costs? 10 dragon fruits and 15 pieces of jackfruit are about the money for a fast food. Don't sell Guanzi, a total of 20 yuan, is it worth it? I go to the dish in the morning
IntroductionLobster is a high-end ingredient in the seafood market, because it is expensive, and most Chinese people are reluctant to eat it. But lobsters, which are sold at a high price in China, are surprisingly cheap in Cuba.