laitimes

If you don't work hard, you really can't even afford to eat steamed buns [tears] Don't underestimate a steamed bun, now a steamed bun costs 3 yuan a piece, if you want to buy enough for a family of 5-6 people, at least

If you don't work hard, you really can't even afford to eat steamed buns [tears]

Don't underestimate a steamed bun,

Now a bun costs 3 yuan a piece, if you want to buy enough for a family of 5-6 people, at least more than 20 yuan!

If you can make money, these dozens of dollars are not money.

But there is a way, that is, to do it yourself, spend more than 10 yuan, you can eat a large family [呲tooth]

Making steamed buns is actually very simple,

As long as there is enough time for the second proofing,

It can be the same as what is sold outside. #加油挣钱买榴莲# #做点包子馒头# #几天前做的包子#

If you don't work hard, you really can't even afford to eat steamed buns [tears] Don't underestimate a steamed bun, now a steamed bun costs 3 yuan a piece, if you want to buy enough for a family of 5-6 people, at least
If you don't work hard, you really can't even afford to eat steamed buns [tears] Don't underestimate a steamed bun, now a steamed bun costs 3 yuan a piece, if you want to buy enough for a family of 5-6 people, at least
If you don't work hard, you really can't even afford to eat steamed buns [tears] Don't underestimate a steamed bun, now a steamed bun costs 3 yuan a piece, if you want to buy enough for a family of 5-6 people, at least
If you don't work hard, you really can't even afford to eat steamed buns [tears] Don't underestimate a steamed bun, now a steamed bun costs 3 yuan a piece, if you want to buy enough for a family of 5-6 people, at least
If you don't work hard, you really can't even afford to eat steamed buns [tears] Don't underestimate a steamed bun, now a steamed bun costs 3 yuan a piece, if you want to buy enough for a family of 5-6 people, at least
If you don't work hard, you really can't even afford to eat steamed buns [tears] Don't underestimate a steamed bun, now a steamed bun costs 3 yuan a piece, if you want to buy enough for a family of 5-6 people, at least

Read on